ŞİRKET PROFİLİ

KAL-MER Kalibrasyon Merkezi, 2008 yılında Mersin Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Merkezi`nde (TEKNOPARK) kalibrasyon hizmetleri sunmak üzere kurulmuştur. KAL-MER Kalibrasyon Merkezi olarak 2008 yılından bu yana konusunda deneyimli ve uzman kadrosu ile Türkiye genelinde tüm sektörlere kalibrasyon, eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunmaya devam etmekteyiz. Laboratuvarımız Türkiye Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından tarafından TS EN ISO/IEC 17025 standartlarına göre akredite edilmiş bir kuruluştur. (Akreditasyon No: AB-0076-K)

Türkiye Akreditasyon Kurumu ( TÜRKAK) tarafından akreditasyonlu 9 (dokuz) farklı dalda ( Boyut, Sıcaklık-Nem , Basınç, Hacim , Elektrik, Optik, Tork, Kütle-Terazi, Zaman-Frekans) kalibrasyon hizmetleri verebilen KAL-MER kalibrasyon laboratuvarımız endüstriyel kalibrasyon alanında Türkiye’ deki referans kuruluşlarından biridir.

KAL-MER kalibrasyon laboratuvarı olarak müşterilerimize doğru, hızlı, güvenilir kalibrasyon hizmeti sunmak için kalitesi ve güvenirliği uluslararası standartlar tarafından onaylanmış referans cihazlar kullanılmaktadır. Kalibrasyon kapsam alanını da sürekli genişleterek hizmet vermeye devam eden KAL-MER kalibrasyon merkezimiz, TS EN ISO / IEC 17025 standardının gereklerini tüm laboratuvar çalışanlarıyla yerine getirerek, sertifika ve kalite dökümantasyonlarını TÜRKAK güncel prosedürlerlerine göre hazırlamaktadır.

Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) kalibrasyon sertifikalarının tanınırlığı konusunda Avrupa Akreditasyon Birliği (EA) ile çok taraflı Anlaşma ve Uluslar arası Laboratuvar Akreditasyon Birliği (ILAC) ile karşılık tanınma anlaşmasının imzalamıştır. KAL- MER kalibrasyon sertifikaları, Avrupa Birliği'ne bağlı ülkelerinde de geçerlidir.

Konusunda uzmanlaşmış kadrosu ve modern teknik alt yapısı ile yurt içinde güvenilen bir marka olan laboratuvarımız verdiği hizmet çeşitliliği açısından kamu ve özel kuruluşlar tarafından aranılan bir laboratuvar olmuştur. KAL-MER Kalibrasyon Limited Şirketi tüm ticari faaliyetlerini TS EN ISO / IEC 17025 Kalite standartlarının gereklerini yerine getirip sürekli gelişim hedefi gözeterek çalışmalarını sürdürmektedir.

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları